Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) patvirtino tvarką, kaip nuo gruodžio 1 d. šalies darbuotojai, kuriems privalomas periodinis profilaktinis testavimas, turės testuotis dėl COVID-19. Mobiliuose punktuose tyrimai nebebus atliekami. Išimtys bus taikomos kai kurioms asmenų grupėms, kurioms išliks teisė testuotis valstybės lėšomis.

Skaityti daugiau...

Centro kairysis aljansas, formuosiantis naują Vokietijos vyriausybę, praėjusią savaitę savo koalicijos sutartyje pateikė planų dėl didžiausios Europos ekonomikos tolesnio kurso, įskaitant tokius klausimus kaip minimalaus atlyginimo, kolektyvinių sutarčių aprėpties didinimas, klimato apsaugos priemonės, užsienio politikos programa ir kt.

Europos maisto, žemės ūkio ir turizmo profesinių sąjungų federacija (EFFAT) sveikina naujosios vyriausybės koalicijos planus ir mano, kad koalicijos planai yra svarbus žingsnis teisingos ir socialios Vokietijos link.

Skaityti daugiau...

Valstybinė darbo inspekcija (VDI) primena, kad atšalus orams ir iškritus sniegui, padidėja nelaimingų atsitikimų darbe bei pakeliui į darbą ir iš darbo tikimybė, todėl siekiant sukurti saugią aplinką būtina į tai atsižvelgti. Svarbu prisiminti, jog pakeliui į darbą ir iš darbo patirtos traumos gali būti pripažintos kaip draudiminiai įvykiai, už kuriuos nedarbingumo metu priklauso išmoka, siekianti 100 proc. kompensuojamojo uždarbio, taikomo ligos išmokoms skaičiuoti.

Skaityti daugiau...

Lapkričio 26 d. pusiau nuotoliniu būdu įvyko eilinis Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos tarybos posėdis. LPSK pirmininkė Inga Ruginienė tarybos nariams pristatė paskutiniųjų šios kadencijos metų ataskaitą (ją galite rasti čia), smulkiau apžvelgė mokesčių grupės, veikusios prie Finansų ministerijos, veiklą. Ji pabrėžė, jog bendrame krizių kontekste yra grėsmė valdžiai „stumti“ darbuotojams ir gyventojams nepalankius sprendimus: šios vyriausybės kadencijos pradžioje kilę įtarimai dėl galimos viešo sektoriaus privatizavimo  bangos ne tik nedingo, bet ir stiprėja.

Skaityti daugiau...

Seimas atmetė Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos veto spalio 19 d. parlamentarų priimtoms Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pataisoms. Šiais pakeitimais buvo nustatyta, kad darbuotojų sveikatos patikrinimai dėl užkrečiamosios ligos, dėl kurios yra paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija ir (ar) karantinas, nebebus finansuojami valstybės biudžeto lėšomis. Nauji reikalavimai įsigalios gruodžio 1 d.

Skaityti daugiau...

Prezidentas Gitanas Nausėda vetavo Užkrečiamųjų ligų įstatymo pakeitimo įstatymą, kuriuo buvo siūloma įvesti mokamus testus nepasiskiepijusiems darbuotojams. Šalies vadovo teigimu, įstatyme numatytas reguliavimas gali reikšmingai pabloginti privalomojo sveikatos tikrinimo – testavimo dėl užkrečiamosios COVID-19 ligos – prieinamumą ir žmonių motyvaciją atlikti šiuos tyrimus. Vyriausybė teigia, kad tokia prievolė turėtų paskatinti žmones skiepytis nuo COVID-19.
Skaityti daugiau...

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, grąžino Seimui pakartotinai svarstyti Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pakeitimo įstatymą, siūlydamas jį laikyti nepriimtu.

Vyriausybės inicijuotu ir Seimo priimtu įstatymu nuo gruodžio 1 d. atsisakoma iš valstybės biudžeto lėšų apmokėti darbuotojų privalomą periodinį testavimą, numatant, kad už testavimą moka darbuotojas arba darbdavys.

Skaityti daugiau...

Europos darbo sąlygų tyrimo duomenimis apie 60 proc. visų darbuotojų, turinčių su darbu susijusių sveikatos problemų, raumenų – kaulų sistemos sutrikimus įvardija kaip rimčiausią problemą. Raumenų ir kaulų sistemos sutrikimais skundžiasi maždaug trys iš penkių darbuotojų, Europos saugos ir sveikatos darbe agentūros pranešime.

Nurodoma, kad iš jų 43 proc. dažniausiai vargina nugaros, 41 proc. – viršutinių galūnių ir 29 proc. – apatinių galūnių skausmai.

Skaityti daugiau...

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) sudaryta darbo grupė parengė siūlymus, kaip būtų galima užkirsti kelią mobingo apraiškoms darbo vietose. Siūloma papildyti Darbo kodeksą nuostatomis, apibrėžiančiomis smurtą ir priekabiavimą darbe, numatyti priemones, kurių turėtų imtis darbdaviai smurto ir priekabiavimo darbe prevencijai, rašoma SADM pranešime.

Kaip vieną iš atleidimo pagrindų dėl darbuotojo kaltės siūloma numatyti smurtą ir priekabiavimą. Šie ir kiti siūlomi įstatymo pakeitimai bus pristatyti darbuotojų ir darbdavių atstovams Trišalėje taryboje.

Skaityti daugiau...

Šventinės ir minėjimo dienos yra laukiamos, nes suteikia galimybę rimtyje ir susikaupime paminėti išėjusiuosius, praleisti daugiau laiko su artimaisiais ir draugais, pailsėti. Tačiau yra tokių gamybos ir aptarnavimo sektorių, kur darbas negali sustoti net ir šventinėmis dienomis. Todėl Valstybinė darbo inspekcija (VDI) primena pagrindinius su šventinėmis dienomis susijusius įstatymus.

Skaityti daugiau...

Spalio 19 d. Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija (LPSK) kreipėsi į prezidentą Gitaną Nausėdą prašydama vetuoti tą pačią dieną Seimo priimtus Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pakeitimus, kuriais nustatyta, kad darbuotojų sveikatos patikrinimai dėl užkrečiamosios ligos, dėl kurios yra paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija ir (ar) karantinas, nebefinansuojami valstybės biudžeto lėšomis.

Skaityti daugiau...

Kalendorius

Gruodis 2021
Pi An Tr Ke Pe Še Sek
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Posakiai ir kita aktuali informacija

____________________________________

 

2021 METŲ DARBO IR POILSIO KALENDORIUS