Valstybinė darbo inspekcija (VDI) šiais metais gavo 19 prašymų nagrinėti darbo ginčus dėl psichologinio smurto darbe. Dauguma jų susiję su darbdavio spaudimu darbuotojui nutraukti darbo sutartį savo iniciatyva ir neteisėtu darbuotojo atleidimu iš darbo. Dėl patirto šoko ir baimės darbuotojai dažnai priima skubotus neteisingus sprendimus. Tačiau ir po tokių sprendimų darbuotojai gali ginti savo pažeistas teises.

Skaityti daugiau...

Rugsėjo 4 d., penktadienį, įvyko NSK profesinės sąjungos susirinkimas-konferencija. Susirinkime dalyvavo naujasis LMP pirmininkas Raimondas Tamošauskas bei LMP konsultantas darbo užmokesčio ir socialiniais klausimais Algirdas Zvicevičius. NSK komiteto pirmininkas E. Kalčenko pristatė komiteto veiklos, nario mokesčio pajamų ir išlaidų ataskaitą. LMP konsultantas darbo užmokesčio ir socialiniais klausimais supažindino su teisės aktų pakeitimais kaupiant II pakopoje pensijų fonduose. LMP pirmininkas pristatė profesinės sąjungos tikslų įgyvendinimo planą, su susirinkimo dalyviais diskutavo kam ir kodėl reikalinga profsąjunga.

Skaityti daugiau...

Emocinę paramą teikiančios organizacijos pastebi, kad pastaruoju metu tarp pagalbos ieškančių žmonių, daugėja kalbančių apie problemas darbe. Nepaisant nuotolinio darbo karantino metu, darbinės problemos išlieka ir tampa net aktualesnės, kaip ir patyčios darbovietėse, apie kurias vis dar kalbama nedrąsiai, o pati problema sprendžiama tik tada, kai atsitinka kas nors baisaus. Ir nors Lietuvoje nėra atskiro darbo reglamentavimo, susijusio su psichine žmogaus sveikata darbe. Vis dėlto Darbo kodeksas numato, kad darbdavys privalo užtikrinti saugias ir sveikas darbo sąlygas. Taigi jis yra atsakingas už profesines rizikas, pavyzdžiui, stresą darbe, o jei jis nevykdo savo pareigų, terorizuojamiems darbuotojams visada gali padėti profsąjungos.

Skaityti daugiau...

2019 m. birželio 25 d.  14.00 val. organizuojamas Lietuvos Respublikos trišalės tarybos posėdis . Posėdis vyks Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje (A.Vivulskio g. 11, 201 salė). Posėdžio darbotvarkė, 1 darbotvarkės klausimo medžiaga, 2 darbotvarkės klausimo medžiaga, 3 darbotvarkės klausimo medžiaga, 4 darbotvarkės klausimo medžiaga, 5 darbotvarkės klausimo medžiaga, 6 darbotvarkės klausimo medžiaga, 7 darbotvarkės klausimo medžiaga, 8 darbotvarkės klausimo medžiaga.

Pokategorės

Maistininkų profesinė sąjunga:
  • Siekia maisto pramonės darbuotojų darbo užmokesčio ir kitų pajamų didėjimo, detalesnio darbo užmokesčio reguliavimo kolektyvinėse sutartyse.
  • Buria Lietuvos maisto pramonės dirbančiuosius, kad jie galėtų kartu apsiginti savo ekonomines, socialines darbo ir profesines teises ir laisves.
  • Gina savo narių teisę į visišką užimtumą, socialines garantijas, rūpinasi maisto pramonės darbuotojų profesinės kvalifikacijos ugdymu, formuoja profesinę etiką.
  • Gilina savo narių visuomeninį, profsąjunginį, politinį, ekonominį, teisinį švietimą.
  • Šakos ir įmonės lygyje siakia susitarimų su įmonės darbdaviais ir jų asociacijomis.
  • Konsultuoja teisiniais, darbo ir socialiniais klausimais, teikia metodinę, praktinę, materialinę ir kitokią paramą.
  • Organizuoja ir remia akcijas, ginančias ne tik profesinės sąjungos narių, bet ir visų dirbančiųjų teises.
Profsąjunga - tavo organizacija, o ne organizacija tau

Kalendorius

Gruodis 2021
Pi An Tr Ke Pe Še Sek
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Posakiai ir kita aktuali informacija

____________________________________

 

2021 METŲ DARBO IR POILSIO KALENDORIUS