Vasario 22 d., Briuselyje, vykusio susirinkimo, kuriam pirmininkavo Estelle Brentnall (EFFAT) ir Lorenzo Ferucci (FoodDrinkEurope), metu buvo aptarta daugybė dabartiniam laikotarpiui aktualių klausimų. Dalyviai diskutavo dėl skaitmenizacijos ir jos įtakos darbo rinkai, dalijosi nacionaline patirtimi, gilinosi į EK priimtų įstatymų įgyvendinimą ir kt.

Karen Thorsted Hamann, IFAU (Danija) ekspertas, pateikė pristatymą apie „naujas profesijas ir karjeros galimybės maisto ir gėrimų pramonėje: ugdant aukšto lygio maisto pramonės įgūdžius skaitmeninėje ekonomikoje“. Daugiausiai diskusijų sukėlė tokie klausimai kaip: -Kaip apsaugoti darbuotojus, kurie "atsilieka" nuo technologijų?; -Kokia yra profesinio mokymo vertė ir kokybė: ką tu iš to gauni?; - Ar mes turėtume turėti tam tikrus Europos masto socialinius kriterijus įvedant naujas technologijas: investuojant į darbo saugos ir sveikatos užtikrinimo darbo vietoje priemones, mokymų programas ir kt.?; -Darbo praradimas dėl digitalizacijos ir iš to kylančias problemos.; -Pameistrystė: reikia suteikti jauniems žmonėms galimybę prisijungti prie maisto pramonės per įvairius mokymus,; -Pažangių mašinų priežiūra ir remontas: reikia kreiptis į tiekėjus/trečiąsias šalis.; -Naujos technologijos gali paskatinti didesnį pelną, bet ar tuo pačiu gali pagerinti ir  kokybę?; -Tam tikrų tipų naujos technologijos leidžia stebėti darbuotojus realiuoju laiku. Todėl labai svarbu sukurti gerą politiką ir susitarimus darbo vietoje. Reikia atsižvelgti į darbo ir asmeninio gyvenimo pusiausvyros aspektus ( nuolatinis duomenų srautas per mobiliuosius telefonus;“teisė atsijungti“).

Joe Rieff (DG EMPL) pateikė pristatymą apie Komisijos veiklas. Europos komisija, greičiausiai atsižvelgdama į artėjančius Europos Parlamento rinkimus, aktyviai baigia pradėtas iniciatyvas ir projektus: Darbo ir asmeninio gyvenimo pusiausvyros direktyvą, skaidrių ir nuspėjamų darbo sąlygų direktyva, Europos darbo taryba, Europos socialinis fondas, savarankiškai dirbančių asmenų apsauga ir kt. Dėl pastarojo klausimu, kai kurie susirinkimo dalyviai atkreipė dėmesį, kad JK nuo „nulio valandų sutarčių“ pereina prie „paslaugų sutarčių“, kurios praktiškai nesuteikia geresnės darbuotojų apsaugos.

Johan Desseyn pristatė Flanders‘FOOD projektą.  Daugiausiai diskutuota dėl "agentūrinio" darbo, bet ne dėl darbuotojų perkvalifikavimo, tam, kad būtų pasiekti nauji tikslai.

Brentnall (UTPs) pristatė nesąžiningos prekybos praktiką ir paaiškino  praėjusių metų gruodžio mėn „FoodDrinkEurope“ parengtą pristatymą. ES lyderiai sutarė dėl naujo įstatymo, kuriuo būtų siekiama kovoti su nesąžininga prekyba žemės ūkio tiekimo grandinėse. Šiuo naujuoju įstatymu, siekiama išspręsti šią situaciją ir padėti žemės ūkio produktų tiekėjams gauti sąžiningesnius sandėrius ir prekybos santykius.

Kalbėdamas apie gerąją praktiką gerovės ir socialinio draudimo srityse Italijoje, Ermanno Bonaldo pateikė trumpą apžvalgą dviejų fondų, dėl kurių sutarė socialiniai partneriai Italijoje žemės ūkio sektoriuje: vienas jų, hospitalizacija, sveikatos priežiūros fondas, kitas - pensijų (kapitalizacijos) fondas. Susirinkimo dalyviai galėjo palyginti savo socialinės apsaugos sistemas su kitų šalių, gavo daug naujos informacijos.

Sekantis susirinkimas numatytas š.m. birželio d. Susirinkimo dalyviai sutarė, jog sekančio susitikimo metu, galėtų būti aptariamos tokios temos kaip:

Sauga ir sveikata Švedijoje: informacinių bukletų, sukurtų nevietiniams ir švediškai nekalbantiems,pavyzdžiai. Stažuotės: programos Jungtinėje Karalystėje ir iniciatyvos bioekonomikos srityje (FoodDrinkEurope)

Parengta pagal EFFAT inf.

 

 

 

 


Kalendorius

Gruodis 2019
Pi An Tr Ke Pe Še Sek
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
Apklausa
Ar pritartumėte idėjai dirbančius pensininkus atleisti nuo „Sodros“ įmokų?
Ar pritartumėte idėjai dirbančius pensininkus atleisti nuo „Sodros“ įmokų?
Pasirinkite atsakymą norėdami balsuoti!

Posakiai

Kas laikosi taisyklės darbą tikrinti mintimi, o mintį darbu tas negali klysti, o jeigu ir suklysta, tai greitai randa teisingą kelią. – J. V. Gėtė 


AKTUALU 

2019 METŲ DARBO IR POILSIO KALENDORIUS 

ĮSAKYMAS "DĖL METINIŲ VIDUTINIO MĖNESIO

DARBO DIENŲ IR  VIDUTINIO MĖNESIO DARBO VALANDŲ SKAIČIŲ

2019 METAIS PATVIRTINIMO"