Kovo 25 d. įvyko Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) valdybos posėdis. Posėdžio pradžioje valdybos nariai susitiko su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatais į Europos Parlamentą: Seimo nariu Tomu Tomilinu, dabartiniu EP nariu Broniu Rope ir LPSK atstove Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitete Tatjana Babrauskiene.

Valdybos nariai uždavė nemažai klausimų, susijusių su Ignalinos atominės elektrinės uždarymu, ES mobilumo paketu, darbo santykių liberalizavimo, regioninės politikos, išmokų žemdirbiams klausimais.

Vėliau LPSK pirmininkė Inga Ruginienė informavo, jog vyksta reguliarūs darbdavių organizacijų ir profesinių sąjungų atstovų susitikimai dėl Darbo kodekso pataisų, ir diskusijos jau persikėlė į Darbo santykių komisiją prie Trišalės tarybos. Valdybos narė Gražina Gruzdienė atkreipė dėmesį, jog laukia sudėtingas etapas, LPSK teikia nemažai siūlymų ir labai svarbu, kad konfederacijos pozicijai būtų tinkamai atstovaujama.

Darbo santykių komisijos narė Dalia Jakutavičė informavo, kad pastarajame Darbo santykių komisijos posėdyje Darbo kodekso pakeitimai iš esmės nebuvo pradėti svarstyti. Kovo 27 d. numatytas dar vienas darbdavių ir profesinių sąjungų atstovų susitikimas Lietuvos pramonininkų konfederacijoje.

Tęsiant tradiciją valdybos posėdyje prisistatyti LPSK narėms, šį kartą savo atstovaujamą organizaciją pristatė Transporto darbuotojų federacijos pirmininkas Algirdas Markevičius. Didžiausia federacijos narė – UAB „Vilniaus viešasis transportas“ darbuotojų profesinė sąjunga, kuri vienija 1200 narių. Pirmininkas informavo apie komunikavimo su nariais būdus, pasirašytą kolektyvinę sutartį, profesinės sąjungos nariams teikiamas paslaugas: draudimą nuo nelaimingų atsitikimų, išmokas įvairiais atvejais, poilsio organizavimą.

LPSK generalinė sekretorė Janina Matuizienė informavo apie praeito valdybos posėdžio nutarimų vykdymą.

Inga Ruginienė valdybos narius supažindino su derybų dėl nacionalinės kolektyvinės sutarties eiga. Ji pristatė pastarajame derybiniame posėdyje iš Vyriausybės pusės gautus pasiūlymus. Kitas derybų raundas numatytas kovo 28 d.

Posėdyje aptarti Lietuvos trišalėje taryboje svarstomi klausimai, planuotas Gegužės 1-osios minėjimas, pristatytas Moterų centro veiklos planas. LPSK vadovė taip pat padėkojo visiems, kurie dalyvavo teikiant nemokamas konsultacijas dėl teisių darbe Vilniuje kovo 21 d.

 

LPSK inf.


Kalendorius

Gruodis 2019
Pi An Tr Ke Pe Še Sek
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
Apklausa
Ar pritartumėte idėjai dirbančius pensininkus atleisti nuo „Sodros“ įmokų?
Ar pritartumėte idėjai dirbančius pensininkus atleisti nuo „Sodros“ įmokų?
Pasirinkite atsakymą norėdami balsuoti!

Posakiai

Kas laikosi taisyklės darbą tikrinti mintimi, o mintį darbu tas negali klysti, o jeigu ir suklysta, tai greitai randa teisingą kelią. – J. V. Gėtė 


AKTUALU 

2019 METŲ DARBO IR POILSIO KALENDORIUS 

ĮSAKYMAS "DĖL METINIŲ VIDUTINIO MĖNESIO

DARBO DIENŲ IR  VIDUTINIO MĖNESIO DARBO VALANDŲ SKAIČIŲ

2019 METAIS PATVIRTINIMO"