Trumpai apie tarptautines naujienas EFFAT sektoriuose.

Airija

Naujas įstatymas, draudžiantis sudaryti „nulio valandų“ sutartis

Naujasis įstatymas, draudžiantis prieštaringas nulio valandų sutartis "daugeliu atvejų", įsigalios 2019 m. kovo mėn. Užimtumo įstatymo projektas buvo priimtas abiejuose Oireachto rūmuose, o dabar projektas bus pateiktas Prezidentui pasirašyti. Pagal naująjį įstatymą nulinės valandos sutartys bus uždraustos, išskyrus atvejus, kai darbas yra realus, ir kai jos yra būtinos norint suteikti darbdaviams galimybę padengti draudimą kritinėmis situacijomis arba padengti trumpalaikį nebuvimą. Darbdaviai taip pat bus įpareigoti mokėti naują minimalią išmoką darbuotojams, priimtiems į darbą, bet vėl išsiųstiems namo be darbo.


 

Ispanija

Melia viešbutis ir IUF pasirašo susitarimą dėl seksualinio priekabiavimo prevencijos

IUF ir Ispanijoje įsikūręs tarptautinis viešbutis „Meliá“ pasirašė sutartį dėl seksualinio priekabiavimo darbo vietoje prevencijos. Tai pirmasis toks susitarimas tarp IUF ir tarptautinės viešbučių grandinės.

Susitarimą Ispanijoje pasirašė IUF generalinis sekretorius Sue Longley ir Meliá generalinis direktorius Gabriel Escarrer in Palma de Mallorca. Susitarimas yra dalis proceso, kuris buvo pradėtas 2013 m.

Skaityti daugiau


 

Ispanijoje pradedama iniciatyva „teisingi“ viešbučiai

Ispanijos profesinės sąjungos CCOO Servicios ir FESMC-UGT pristatė savo „Hoteles Justos“ projektą Ispanijos ministrui, atsakingam už turizmą. Šia iniciatyva siekiama stiprinti socialiai atsakingą turizmą išryškinant viešbučius, kurie skatina kokybišką užimtumą.

Skaityti daugiau


 

Italija

„Flai Cgil“ pasirašė susitarimą „Mondelez“

Po labai ilgo proceso susitarimas apėmė tris anksčiau sutartyje atskirtas realijas (Saiwa, Fattorie Osella, Milano biuą ir pardavimo tinklą). Viename susitarime dabar kalbama apie visą grupę, kurioje dirba daugiau nei 1000 darbuotojų, suteikiant daugiau atstovavimo galios net už Italijos sienų.


 

Darbo ir asmeninio gyvenimo pusiausvyros direktyva: EFFAT teigiamai vertina trišalio dialogo metu pasiektą laikiną susitarimą

2019 m. Sausio 24 d. Europos Parlamentas, Taryba ir Europos Komisija dalyvavo derybose dėl trišalio dialogo dėl profesinio ir asmeninio gyvenimo pusiausvyros.

Skaityti daugiau

EFFAT inf.

 

 


Kalendorius

Rugpjūtis 2019
Pi An Tr Ke Pe Še Sek
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
Apklausa
Ar pritartumėte idėjai dirbančius pensininkus atleisti nuo „Sodros“ įmokų?
Ar pritartumėte idėjai dirbančius pensininkus atleisti nuo „Sodros“ įmokų?
Pasirinkite atsakymą norėdami balsuoti!

Posakiai

Kas laikosi taisyklės darbą tikrinti mintimi, o mintį darbu tas negali klysti, o jeigu ir suklysta, tai greitai randa teisingą kelią. – J. V. Gėtė 


AKTUALU 

2019 METŲ DARBO IR POILSIO KALENDORIUS 

ĮSAKYMAS "DĖL METINIŲ VIDUTINIO MĖNESIO

DARBO DIENŲ IR  VIDUTINIO MĖNESIO DARBO VALANDŲ SKAIČIŲ

2019 METAIS PATVIRTINIMO"