Europos Komisija pateikė pasiūlymą dėl naujo teisės akto, kuriuo visoje ES bus stiprinama pranešėjų apie ES teiės pažeidimus apsauga.  Visos bendrovės, kuriose dirba daugiau kaip 50 darbuotojų arba kurių metinė apyvarta viršija 10 mln. EUR, privalės nustatyti vidaus tvarką, pagal kurią tvarkys pranešimus apie pažeidimus. Naujasis teisės aktas taip pat bus taikomas visoms valstybinėms ir regioninėms administracijoms bei savivaldybėms, turinčioms daugiau kaip 10 000 gyventojų.

Pasak EFFAT generalinio sekretoriaus Haroldo Wiedenholgerio, EK pasiūlymą sudaro puikūs elementai, kurių taikymo sritis labai plati. EFFAT sektoriaus darbuotojai ne vieną kartą skundėsi apie piktnaudžiavimą visuomenei svarbiais klausimais, tokiais kaip maisto ir gyvūnų pašarų sauga, sveikatos apsauga ir gerovės kūrimas. Tokia apsauga atliktų svarbų vaidmenį atskleidžiant neteisėtas veikas, kenkiančias viešajam interesui ir visų piliečių bei visuomenės gerovei.

EFFAT, kartu su kitomis profesinėmis sąjungomis ir nevyriausybinėmis organizacijomis yra "EUROCADRES", kuri propaguoja informatorių apsaugą ES mastu, dalis. EFFAT stebės šio pasiūlymo pokyčius Europos Parlamente ir padės tobulinti jo turinį.

Plačiau apie pranešėjų apsaugos programą skaitykite ČIA.

 

EFFAT ir EK inf.


Kalendorius

Lapkritis 2018
Pi An Tr Ke Pe Še Sek
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
Apklausa
Ar tikite, kad Darbo Taryba Jūsų įmonėje išrinkta demokratiškai ir turės žmonių pasikėjimą ar bus tik darbdavio instrumentas imituojant demokratiją?
Ar tikite, kad Darbo Taryba Jūsų įmonėje išrinkta demokratiškai ir turės žmonių pasikėjimą ar bus tik darbdavio instrumentas imituojant demokratiją?
Pasirinkite atsakymą norėdami balsuoti!

Posakiai

Atsimink: kai Tu sakai: "Pasiduodu", kažkas kitas, atsidūręs toje pačioje situacijoje, sušunka:

"O, kokia puiki proga!" (H.J.Brown)

 


AKTUALU 

2018 METŲ DARBO IR POILSIO KALENDORIUS 

ĮSAKYMAS "DĖL METINIŲ VIDUTINIO MĖNESIO

DARBO DIENŲ IR  VIDUTINIO MĖNESIO DARBO VALANDŲ SKAIČIŲ

2018 METAIS PATVIRTINIMO"