Gegužės 10 d. Londone pasaulinės profesinės sąjungos „IndustriALL“ ir „IUF“ pasirašė susitarimą su Unilever. Susitarimu siekiama apriboti laikinų darbuotojų samdymą ir apsaugoti nuolatines darbo vietas Unilever gamyklose. Priimtas bendras įsipareigojimas dėl tvaraus užimtumo Unilever gamybos įmonėse nustato principus ir procedūras, skirtas užkirsti kelią galimiems pagrindinių darbuotojų teisių pažeidimams, kuriuos sukelia nepastovus darbas.

Skaityti daugiau...

Naujausi „Sodros“ duomenys leidžia pažiūrėti, kokie vidutiniai atlyginimai pirmąjį 2019 m. ketvirtį vyravo gimininguose sektoriuose. 

Darbuotojų darbo užmokesčio vidurkius gimininguose sektoriuose rasite ČIA.

Jau trečius metus „Sodra“ viešina Lietuvos įmonių atlyginimų vidurkius ir tai leidžia atsargiai palyginti, kaip per praėjusius metus keitėsi atlyginimai didžiausiose Lietuvos darbovietėse bei įvertinti ar dirbant tą patį darbą mums teisingai sumokama. Nors vidutinis atlyginimas neatspindi viso vaizdo, tačiau darbo užmokesčio skaidrinimas jau duoda rezultatus. Dar kartą raginame, nebūkime kuklūs, klauskime "KODĖL"? Tik kolektyviai derėdamiesi galime padidinti savo pajamas už darbą.
 
 

Užimtumo tarnybos duomenų registre balandį buvo 30,3 tūkst. darbo pasiūlymų, iš jų –  20,6 tūkst. naujų. Darbo jėgos paklausa augo 11,6 proc.

Terminuotų darbo pasiūlymų skaičius padidėjo 23 proc. – darbuotojų poreikis išaugo apgyvendinimo ir maitinimo bei prekybos ekonominėse veiklose. Vasaros sezonui darbdaviai laikiniems darbams pradėjo ieškoti padavėjų ir barmenų, pagalbinių virtuvės darbininkų, virėjų ir pardavėjų.

Skaityti daugiau...

Gegužės 8 d. rytą profesinių sąjungų ir verslo atstovai diskutavo dėl vadinamų „bonusų“ darbuotojams. Profesinės sąjungos palaiko tokią iniciatyvą, tačiau nori, kad socialinės iniciatyvos nepakeistų darbo užmokesčio. Pasak LPSK vadovės I. Ruginienės, kolektyvinė sutartis galėtų reguliuoti socialinių paskatų teikimą. „Bet kokios socialinės iniciatyvos negali pakeisti darbo užmokesčio. Turi būti kažkas priedo, daugiau negu gauna darbuotojas darbo užmokesčio. Jei mes sakome, kad galime duoti kažką daugiau darbuotojui, tai sėdame prie stalo ir susitariame“.

Plačiau skaitykite ČIA.

Gegužės 5 d. įvyko pirmasis susitikimas dėl kolektyvinių derybų su AB "Pieno žvaigždės ".

Susitikimo metu sutarta dėl derybų tvarkos, reguliarumo, kontaktų bei pasikeitimo informacija terminų.

Įmonėje dirba beveik 3000 darbuotojų. Po savo vėliava AB "Pieno žvaigždės" vienija gamybos filialus: Kauno pieninę, "Panevėžio pieną", Mažeikių pieninę ir Pasvalio sūrinę. 
Įmonės produktų prekyba užsiima penki regioniniai prekybos padaliniai Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje ir Mažeikiuose. 
Be Lietuvos maistininkų profesinės sąjungos įmonėje veikia dvi neprisijungusios profesinės sąjungos (Kaune ir Mažeikiuose).

EESRK darbuotojų grupė pakvietė Milano universiteto profesorių Roberto Pedersini, kuris pristatė savo tyrimą „Kaip sukurti Europos darbo instituciją, kad būtų efektyviau kovojama su socialiniu ir darbo užmokesčio dempingu“. Darbuotojų grupės pirmininkas Oliveris Röpke pabrėžė svarbų socialinių partnerių, ypač profesinių sąjungų, vaidmenį, kurį jie atlieka užtikrindami darbo teisės aktų įgyvendinimą.

Skaityti daugiau...

Užimtumo tarnybos duomenimis, kas antras darbo ieškantis vyresnio amžiaus asmuo įsidarbina, kas trečias – kuria verslą. Pastebima, kad darbdaviai pradeda labiau vertinti vyresnio amžiaus darbuotojus, prioritetą teikdami jų patirčiai, stabilumui ir lojalumui.

Ieškodami darbo, į Užimtumo tarnybą 2019 m. pirmąjį ketvirtį kreipėsi 18,2 tūkst. vyresnio nei 50 m. amžiaus asmenų – iš jų 10,4 tūkst. įsidarbino, 6,5 tūkst. pradėjo savo verslą. Palyginti su 2018 m. tuo pačiu laikotarpiu, įsidarbinusių vyresnių žmonių skaičius padidėjo 27 proc., nusprendusių kurti verslą – 5 proc. Daugiausia asmenų įsidarbino Šiauliuose, Utenoje ir Panevėžyje, versliausi buvo gyvenantieji Vilniuje, Kaune ir Šiauliuose.

Skaityti daugiau...

Balandžio 28 dieną visame pasaulyje minima darbuotojų saugos ir sveikatos diena! 

Įkvėpta TDO šimtmečio jubiliejaus ir diskusijų apie darbo ateitį, šiais metais pasaulinė saugos ir sveikatos darbe diena bando peržvelgti ir įvertinti 100 metų darbą gerinant darbuotojų saugą ir sveikatą ir tikisi, kad ateityje šios pastangos bus tęsiamos per esminius pokyčius, pvz., technologijas, demografiją, tvarią plėtrą, įskaitant klimato kaitą ir darbo organizavimo pokyčius. Visuomenė privalo atkreipti dėmesį į tą žalą ir skausmą, kuriuos sukelia abejingumas darbo sąlygoms, į darbdavio pareigą pasirūpinti, kad jos būtų saugios ir nekenktų sveikatai, į būtinybę darbuotojui saugoti darbe save ir kitus.

Saugaus darbo kultūra reiškia daug išsaugotų gyvybių ir nesužalotų likimų. Į tai būtina atkreipti dėmesį!

Skaityti daugiau...

Mielieji,

informuojame, kad, 2018 m. pasikeitus įstatymams, iki šių metų gegužės 1 dienos Valstybinei mokesčių inspekcijai galime pateikti prašymus skirti gyventojų pajamų mokesčio dalį po 1 proc. profesinėms sąjungoms ir partijoms ir dar 2 proc. nevyriausybinėms organizacijoms .  

Šių formų Valstybinės mokesčių inspekcijos skyriams teikimo tvarka išlieka nepasikeitusi, tačiau papildomai informuojame, kad darbuotojai turi iki kiekvienų metų gegužės 1 dienos deklaruoti gautas pajamas. 

Kaip galima skirti paramą?

Skaityti daugiau...

Kalendorius

Gegužė 2019
Pi An Tr Ke Pe Še Sek
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Apklausa
Ar tikite, kad Darbo Taryba Jūsų įmonėje išrinkta demokratiškai ir turės žmonių pasikėjimą ar bus tik darbdavio instrumentas imituojant demokratiją?
Ar tikite, kad Darbo Taryba Jūsų įmonėje išrinkta demokratiškai ir turės žmonių pasikėjimą ar bus tik darbdavio instrumentas imituojant demokratiją?
Pasirinkite atsakymą norėdami balsuoti!

Posakiai

Kas laikosi taisyklės darbą tikrinti mintimi, o mintį darbu tas negali klysti, o jeigu ir suklysta, tai greitai randa teisingą kelią. – J. V. Gėtė 


AKTUALU 

2019 METŲ DARBO IR POILSIO KALENDORIUS 

ĮSAKYMAS "DĖL METINIŲ VIDUTINIO MĖNESIO

DARBO DIENŲ IR  VIDUTINIO MĖNESIO DARBO VALANDŲ SKAIČIŲ

2019 METAIS PATVIRTINIMO"