Dėl darbo sąlygų ir atlyginimų prie Vilniaus miesto savivaldybės protestuojantys „Vilniaus viešojo transporto“ darbuotojai ten jau praleido pirmą naktį. Anot Vilniaus viešojo transporto profesinės sąjungos, prie savivaldybės jie gyvens tol, kol bus išklausyti. Lietuvos maistininkų profesinė sąjunga palaiko protestuojančių darbuotojų veiksmus bei reikalavimus dėl darbo sąlygų ir užmokesčio gerinimo! 

Skaityti daugiau...

Europos Komisija (EK) nustatė keturias pagrindines pasaulines tendencijas, turinčias įtakos ES pajėgumui ir laisvei veikti: klimato kaita ir kiti su aplinka susiję iššūkiai, hipersusietumas ir technologinė transformacija, spaudimas demokratijai ir vertybėms ir pasaulinės tvarkos ir demografijos pokyčiai.

Šios tendencijos įvirtintos EK rugsėjo 7 d. priimtoje antroje metinėje strateginio prognozavimo ataskaitoje „ES pajėgumas ir laisvė veikti“.

Komentuodama ataskaitą, Europos profesinių sąjungų konfederacija neslėpia nusivylimo.

Skaityti daugiau...

Su giliu liūdesiu pranešame, kad netikėtai mirė buvusios ilgametės LMP darbuotojos Vidos Liutkevičienės sūnus Einoras.

Skaudžią netekties valandą, reiškiame nuoširdžią užuojautą Vidos šeimai ir artimiesiems. 

Mes negalime užpildyti Jūsų netekties, bet norime pasidalinti Jūsų skausmu. Liūdime kartu…

 

Prie sričių ir profesinių grupių, kurioms privalomas profilaktinis testavimasis dėl COVID-19, nuo rugsėjo 13 dienos priskiriamas ir gamybos sektorius. Tai liečia ir daugumą mūsų narių dirbančių gamyboje. Gamybos įmonių darbuotojai, kurie nėra vakcinuoti ar persirgę COVID-19, privalės profilaktiškai testuotis kas 7–10 dienų. Pasigirdus nerimui dėl testavimo vietose susidarysiančių eilių, A. Dulkys tikina, kad testuotis reikia kas 7–10 dienų. Todėl nereiškia, kad rugsėjo 13 d. visi turi atlikti testavimąsi, tai padaryti galima 7–10 dienų bėgyje.

Skaityti daugiau...

Rugsėjo 6 d. profesinės sąjungos atstovai susitiko su premjere Ingrida Šimonyte ir darbdavių atstovais bei aptarė, kaip bus naudojamas galimybių pasas po rugsėjo 13-osios.

Pasak LPSK pirmininkės Ingos Ruginienės, vieną žinutę šiandien jau galima siųsti aiškiai: po rugsėjo 13 dienos niekas nesikeičia ir darbuotojai, kurie privalomai turi testuotis, tą gali daryti visuose oficialiuose testavimo centruose, nemokamai, ir valstybė tą apmokės. Reikalavimai apsimokėti už testus arba prašymas pateikti galimybių pasus darbo vietose nėra reglamentuoti teisės aktuose ir taip neturi būti. Tačiau darbuotojams, kurių profesija patenka į privalomą testavimosi sąrašą, tai daryti yra privalu ir atsisakyti galimybės nėra. 

Skaityti daugiau...

Faktai ir nuomonės. Ar nesiskiepiję ir susirgę Covid-19 turėtų gauti ligos išmoką?
 
Laidoje dalyvavo ir šia tema diskutavo Lietuvos maistininkų profesinės sąjungos pirmininkas Raimonas Tamošauskas, Seimo sveikatos reikalų komiteto pirmininkas Antanas Matulas, darbdavių konfederacijos prezidentas Danas Arlauskas, Seimo socialinių reikalų komiteto narys Algirdas Sysas.
 
Kviečiame pasiklausyti. Laidos įrašą rasti galite ČIA.


Pirmasis darbas kiekvienam jaunam žmogui yra naujo gyvenimo pradžia, atsakingas žingsnis. Tam, kad pirmoji darbovietė nepaliktų nusivylimo ar nuoskaudų, jaunajam darbuotojui reikia žinoti savo teises ir pareigas. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija supažindina su jomis ir atkreipia dėmesį, kad bet kokio amžiaus darbuotojui svarbiausia įsidėmėti, kad įsidarbinimas prasideda nuo darbo sutarties pasirašymo. Darbas nepasirašius sutarties – nelegalus darbas. Prieš pasirašant darbo sutartį, būtina atidžiai susipažinti su darbo sutarties sąlygomis, darbo tvarkos taisyklėmis, savo darbo funkcijos aprašymu, kolektyvine sutartimi.

Skaityti daugiau...

Rugpjūčio 27-28 dienomis Bačkonyse vyko Lietuvos maistininkų profesinės sąjungos metinė ataskaitinė konferencija „Kalbėkime ir būkime girdimi“. Konferencijoje LMP pirmininkas Raimondas Tamošauskas perskaitė metinį pranešimą, buvo pristatyta kontrolės komisijos ataskaita, aptarti kiti svarbiausi klausimai.  Delegatai iš visų LMP priklausančių įmonių drauge su Vilniaus universiteto profesoriumi, Socialinių tyrimų instituto direktoriumi dr. Boguslavu Gruževskiu diskutavo apie darbuotojų interesų atstovavimą, problemas su kuriomis susiduriama Lietuvoje, taip pat aptarė ateities perspektyvas. 

Skaityti daugiau...

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija (LPSK) įspėja, kad per šiandieninį Vyriausybės posėdį, kur bus tvirtinami klausimai, teikiami Seimo sesijos darbų programai, planuojamas įtraukti klausimas dėl dalies LR Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo straipsnių pakeitimo gali privesti prie žalingų pasekmių.

Rizikuojame, kad darbdavio prievolė rūpintis sauga darbo vietoje bus perkelta ant darbuotojų pečių. Palaipsniui toks ydingas precedentas galimai privestų prie suprastėjusių darbo saugos standartų ir pavojingų incidentų darbo vietose dažnėjimo“, – pabrėžia LPSK pirmininkė Inga Ruginienė.

Skaityti daugiau...

Tęsiantis skiepijimo kampanijoms ir kai kurioms šalims pradėjus švelninti COVID-19 apribojimus, tikimasi, kad ekonomikos augimas ims spartėti. Beprecedentis pagalbos lygis, kurį šalys pasiekė remdamos darbo vietas ir pajamas, išsaugojo iki 21 milijono darbo vietų bei padėjo daugeliui namų ūkių išgyventi pandemiją. Tai vertinant, galima teigti, kad daugeliu atvejų tunelio gale matyti šviesa, tačiau kaip rašoma Tarptautinės ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos pranešime - ta šviesa vieniems dega ryškiau nei kitiems.

Skaityti daugiau...

Kalendorius

Rugsėjis 2021
Pi An Tr Ke Pe Še Sek
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Posakiai ir kita aktuali informacija

____________________________________

 

2021 METŲ DARBO IR POILSIO KALENDORIUS