Nuo šių metų padidinus valstybės skiriamas subsidijas prastovose esančių darbuotojų darbo užmokesčiui kompensuoti, pasitaiko atvejų, kai, darbuotojui esant prastovose, darbdavys jo prašo vykdyti savo darbo funkcijas, ateiti į darbovietę ar dirbti nuotoliniu būdu.

VDI atkreipia dėmesį, kad darbuotojai, esantys prastovose, dirbti neturėtų. Žinote tokių atvejų? Netylėkite, informuokite profesinę sąjungą arba VDI.

Skaityti daugiau...

Sausio 20 d., pasibaigus visų darbuotojų slapto balsavimo procedūrai, buvo pritarta  AB „MV GROUP Production“ kolektyvinei sutarčiai. Kolektyvinė sutartis galios  2021-2022 metus ir apims Alitos, Stumbro, Anykščių vyno ir Gubernijos gamyklas. Susitarta dėl darbo laiko, darbo apmokėjimo, socialinių garantijų, reguliaraus darbuotojų informavimo ir konsultavimo tvarkos, bendradarbiavimą su įmonėje veikiančia Lietuvos maistininkų profesine sąjunga. Kolektyvinė sutartis galios visiems įmonės darbuotojams.

Skaityti daugiau...

Ar kada uždavėte sau klausimą, kiek pats darbuotojas gali prisidėti prie metinių veiklos užduočių išsikėlimo ir ar darbuotojas gali užginčyti metinių veiklos užduočių vertinimą ar paskyrimą?

O gal pastaruoju metu neramina klausimas, ar darbdaviai galės reikalauti savo darbuotojų, kad jie pasiskiepytų, ar apskritai darbdavys galės prašyti informacijos apie tai, jog darbuotojas yra pasiskiepijęs?

Jums pažįstama mobingo sąvoka?

Tuomet kviečiame pasiklausyti LRT radijo laidos "Radijo byla" ir išgirsti atsakymus į šiuos klausimus iš ekspertų lūpų.

Valstybinė darbo inspekcija (VDI) pastaruoju metu gauna daugiau paklausimų, susijusių su rizikomis kilti COVID-19 protrūkiams darbovietėse. Darbuotojai susirūpinę saugių darbo sąlygų užtikrinimu: ne tik dėl darbdavių taikomų prevencinių priemonių, bet ir dėl kolegų elgesio. Klausiama, ką daryti pastebėjus, kad į darbą ateina kolega, galimai turėjęs rizikingą kontaktą su užsikrėtusiu žmogumi, arba kaip elgtis darbuotojui, jei jis turėjo rizikingą kontaktą su užsikrėtusiuoju, bet jam darbdavys vis tiek liepia ateiti į darbą?

Skaityti daugiau...

Sausio 8 d. Seimo Europos reikalų komitete (ERK) pakartotinai buvo svarstytas Europos Komisijos 2020 m. spalio 28 d. pateiktas pasiūlymas dėl Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos dėl deramo minimaliojo darbo užmokesčio Europos Sąjungoje. Pasiūlymo tikslas – įvesti minimalius kriterijus, kurių dėka minimalaus atlygio už darbą sistemos nacionalinėse valstybėse taptų veiksmingesnės.
Skaityti daugiau...

Nepriklausomų ekspertų patariamosios tarybos pasiūlymams dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) valdymo svarstyti ir teikti susitikime buvo aptarti viruso plitimo Lietuvoje rodikliai: atvejų skaičius, teigiamų tyrimų procentas, testavimo apimtys, pandemijos pagreitis (naujų atvejų / teigiamų tyrimų tempo pokytis, Rt), gydymo ir reanimacijos lovų apkrovimo pokytis visuose regionuose (apkrovimas tebėra kritiškai didelis), mirčių nuo COVID-19 ir perteklinio mirtingumo situacija, dinamikos skirtumai skirtingose savivaldybėse, mobilumo pokyčiai Lietuvoje.

Šioje taryboje dirba ir LPSK pirmininkė Inga Ruginienė.

Skaityti daugiau...

Seimas priėmė Užimtumo įstatymo pataisas (projektas Nr. XIVP-122(2), pagal kurias nuo kitų metų pusantro karto didės subsidijos prastovų metu, o darbdaviams neliks pareigos prie darbuotojo atlyginimo prisidėti savo lėšomis. Tokiu būdu siekiama smarkiau padėti verslui ir gyventojams, susidūrusiems su neigiamu COVID-19 plitimo poveikiu dėl Vyriausybės paskelbtos ekstremaliosios situacijos ir karantino.

Skaityti daugiau...

Kalendorius

Sausis 2021
Pi An Tr Ke Pe Še Sek
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Posakiai ir kita aktuali informacija

____________________________________

 

2021 METŲ DARBO IR POILSIO KALENDORIUS