Tik prasidėjus rugsėjo 23 d. Trišalės tarybos posėdžiui darbdaviai paprašė nesvarstyti minimalios mėnesio algos (MMA) nustatymo kitiems metams klausimo. Esą neaišku, kaip vystysis COVID-19 situacija, o labiausiai nukentėję sektoriai neva yra labai priklausomi nuo MMA. Be to, privačiame sektoriuje esą tokio algų augimo, kaip pristatoma, nebuvo.

LPSK pirmininkė Inga Ruginienė kategoriškai tam paprieštaravo, nes jau vieną kartą darbdavių prašymu klausimas buvo nukeltas, ir taip yra vėluojama, todėl reikia sprendimų. Jos teigimu, jeigu darbdaviai mano, kad MMA kelti negalima, reikia tiesiog fiksuoti skirtingas nuomones.

Skaityti daugiau...

Rugsėjo 3 d. Ukrainos Kryvyi Rih geležies rūdos gamyklos (KZRK) valdomos Žovtnevo (Lugansko raj.) kasyklos kalnakasiai pradėjo pogrindinį protestą, reikalaudami didinti atlyginimus, užkirsti kelią darbo saugos vertinimo pažeidimams, kurti geresnes darbo sąlygas, suteikti lengvatas pensinio amžiaus kalnakasiams. Protestas išplito dar trijose kasyklose, kuriose dalyvavo beveik 400 kalnakasių. Daugybė protestuojančių kalnakasių vis dar pasilikę po žeme. Protestuotojų sveikata blogėja dėl aplinkos šachtose. Šeimos nariai solidarumo protestus surengė virš žemės, nepaisant pranešimų, kad jiems daromas spaudimas sustoti.

Ukrainos laisvųjų profesinių sąjungų konfederacija (KVPU) ir pasaulinė sąjunga „IndustriALL“ pradėjo internetinę kampaniją „LabourStart“, ragindami vadovybę pradėti prasmingas derybas su kalnakasiais ir jų profesinėmis sąjungomis bei susilaikyti nuo bet kokių represijų prieš protestuotojus, sąjungos aktyvistus bei jų šeimos nariai.

Skirkite šiek tiek laiko ir parodykite savo paramą šiai kampanijai čia.

EESRK kviečia susipažinti su rugsėjo mėnesio aktualijomis.

Naujienlaiškyje: ES lyčių lygybės strategijos tobulinimas, dirbtinis intelektas, pasaulinis atšilimas, koronaviruso krizės įtaka verslo modeliui ir kitos temos.

 

Naujienlaiškį lietuvių kalba skaitykite ČIA.

Nemalonias naujienas vadovai dažniausiai mėgsta kiekvienam iš mūsų pranešti asmeniškai – akis į akį, prieidami prie mūsų darbo vietoje, arba išsikviesdami po vieną pas save į kabinetą.

Temos pokalbiui gali būti įvairios: reikalavimas išstoti iš profsąjungos, sutikimas dirbti pakeistu darbo grafiku, darbo funkcijų aprašymo pakeitimas, sutikimas dirbti viršvalandžius ar poilsio dieną ir t.t.

Leisdami mus vienaip ar kitaip "paveikti" po vieną, galų gale, padėtį pabloginame visiems. 

Nemažai  klausimų įmonėje turi būti derinama su profesine sąjunga. Dirbant išvien, mums lengviau ginti savo interesus.

Taigi, ko turėtume nepamišti pokalbio "akis į akį" akistatoje?

Skaityti daugiau...

Teismas, praeityje neteistai 54-erių V. Č. paskyrė 2500 eurų baudą už tai, kad trukdė įmonės darbuotojų profesinės sąjungos teisėtai veiklai.

Skirdamas bausmę, teismas atsižvelgė, jog V. Č. padarė tyčinį baudžiamąjį nusižengimą. V. Č. praeityje neteista, už administracinius nusižengimus nebausta, dirba, dalies teisiamojo posėdžio metu apklaustų jai pavaldžių darbuotojų charakterizuojama kaip reikli, gera vadovė.

Skaityti daugiau...

Siekdama kolektyvinės sutarties bei aiškių darbdavio įsipareigojimų darbuotojams dar  2019 metais Lietuvos maistininkų profesinė sąjunga AB „Pieno žvaigždės“ inicijavo kolektyvines derybas pateikdama kolektyvinės sutarties projektą, nes senosios kolektyvinės sutartys nustojo galioti. Kaip vystėsi derybos ir su kokiais sunkumais buvo susidurta, rašėme jau kiek ankščiau. Tačiau istorija tąkart nesibaigė. AB „Pieno žvaigždės“ atsisakius derėtis su profesine sąjunga dėl darbo apmokėjimo sistemos ir įtraukti ją kaip kolektyvinės sutarties priedą bei  sutarti dėl vaidmens informavimo – konsultavimo procese, profesinė sąjunga dėl kilusio nesutarimo, pasinaudodama išimtine savo teise  pradėjo kolektyvinio ginčo procedūrą.

Skaityti daugiau...

Darbuotojų saugos ir sveikatos įstatyme įtvirtinta darbdavio pareiga sudaryti darbuotojams saugias ir sveikatai nekenksmingas darbo sąlygas visais su darbu susijusiais aspektais. Įmonės darbuotojų saugos ir sveikatos politiką formuoja įmonės vadovai, kurie organizuoja jos įgyvendinimą. Būtent apie tai, VDI įmonių vadovams prisiminė  išplatintame vyriausiojo valstybinio darbo inspektoriaus Jono Griciaus raginime.

Atsižvelgdama į šalyje augantį užsikrėtusiųjų COVID-19 liga skaičių VDI darbdaviams primena, kaip apsaugoti darbuotojus nuo užsikrėtimo COVID-19 liga darbo metu.

Skaityti daugiau...

  • Atlyginimai. Po balsavimo Europos profesinių sąjungų konfederacija (ETUC) patvirtino poziciją siekti direktyvos dėl minimalios algos Europoje. Pagrindiniai ETUC tikslai yra tokie: 1) kad šalys narės negalėtų nustatyti žemesnių minimalių atlyginimų nei 60 proc. šalies atlyginimų medianos + 50 proc. vidutinio darbo užmokesčio lygio; 2) pabaigti nesąžiningas praktikas, kai darbdaviams suteikiama teisė mokėti mažiau nei oficialiai nustatytas minimalus atlyginimas; 3) teisė kolektyviai derėtis privalo būti garantuojama, saugoma ir skatinama. Daugiau – čia (angl.).

Skaityti daugiau...

Mirtis tai slenkstis, bet ne pabaiga.

Brangiausi žmonės eina ir palieka.

Tačiau nuo jų nusidriekia šviesa ir atminty jie visada gyvi išlieka.

 

Liūdime netekę brangaus bendražygio LPPSF vadovo Juozo Neverausko ir šią sunkią netekties valandą, reiškiame nuoširdžią užuojautą velionio šeimai ir artimiesiems.

 

In memoriam

Prasidėjus mokslo metams, tikriausiai ne vienas dirbantis studentas ar abiturientas ima sukti galvą, kaip reikės suderinti darbą ir artėjančius atsiskaitymus. 

Primename, kad tai padaryti gali padėti  Darbo kodekse numatytos mokymosi atostogos. 

Mokymosi atostogos – tai viena iš Darbo kodekse numatytų tikslinių atostogų rūšių. Darbuotojams, kurie mokosi pagal formaliojo ir kai kurias neformaliojo švietimo programas, numatyta galimybė ne tik išeiti atostogų, bet ir jų metu gauti dalį darbo užmokesčio.

Skaityti daugiau...

Savaitgalį, rugpjūčio 28-29 dienomis, Lietuvos maistininkų profesinės sąjungos Taryba susirinko į paskutinį šią vasarą posėdį ir seminarą, kurių metu ne tik aptarė visiems darbuotojams bei profesinės sąjungos nariams svarbius ir aktualius klausimus, apžvelgė profesinės sąjungos veiklos aktualijas bei įstatymų naujienas, bet ir diskutavo apie profesinės sąjungos viziją bei struktūrinius pokyčius. 

Skaityti daugiau...

Mokslo ir žinių dieną, tėvai, auginantys vieną ir daugiau vaikų, gali pasinaudoti viena iš Darbo kodekso garantijų darbo metu dalyvauti Rugsėjo 1-osios šventėje. Pirmąją mokslo metų dieną darbuotojams, auginantiems vaiką iki keturiolikos metų, kuris mokosi pagal priešmokyklinio ugdymo (paruošiamoji klasė prieš mokyklą), pradinio ugdymo (nuo 1 iki 4 klasės) ir pagrindinio ugdymo programas (nuo 5 iki 10 klasės), suteikiama teisė gauti ne mažiau kaip pusę darbo dienos laisvo laiko, mokant darbuotojui jo vidutinį darbo užmokestį. Tačiau ši garantija taikoma tik tiems darbuotojams, kurie neturi teisės į visą papildomą poilsio dieną per mėnesį, t. y. netaikytina darbuotojams jau turintiems teisę į vadinamąjį „mamadienį“ ar „tėvadienį“ (auginantiems du vaikus iki 12 metų ar auginantiems neįgalų vaiką iki 18 metų).

Skaityti daugiau...

Kalendorius

Rugsėjis 2020
Pi An Tr Ke Pe Še Sek
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Posakiai ir kita aktuali informacija

____________________________________

 

2020 METŲ DARBO IR POILSIO KALENDORIUS