Baigus per krizę sumažintų pensijų kompensavimą, bus svarstoma galimybė kompensuoti pensijas ir dirbusiems pensininkams, žada socialinių reikalų ir darbo ministrė.

Dirbusių pensininkų pensijų grąžinimo gali tekti palaukti: tai gali būti pradėta nuo 2017 metų.

Plačiau skaitykite http://www.lrytas.lt/verslas/mano-pinigai/teks-palaukti-kol-grazins-pensijas-dirbusiems-pensininkams.htm

Liberalizavus Darbo kodeksą, dirbančiųjų padėtis pablogėtų, mano Lietuvos maistininkų profesinės sąjungos pirmininkė Gražina Gruzdienė.

„Dabar žmonėms reikėtų būti labai budriems, nes jeigu pakeis, tai paskui šimtą metų nepasieksime tų dalykų, kuriuos dabar turime“, - DELFI sakė ji.

Plačiau skaitykite http://www.delfi.lt/verslas/verslas/perspeja-del-pakeitimu-darbuotojai-turi-buti-budrus.d?id=66131970

Neseniai Juozas Bernatonis, teisingumo ministras, LSDP vicepirmininkas, atsakingas už bendradarbiavimą su profesinėmis sąjungomis, savo straipsniu „Turime padėti profesinėms sąjungoms sustiprėti“ išreiškė susirūpinimą dėl Lietuvos profesinių sąjungų padėties: „mažėja profesinių sąjungų ir jų narių skaičius, viešojoje erdvėje dominuoja ne darbuotojų, o darbdavių interesus ginančių organizacijų pozicija“. Matyt, jis to proceso nematė ir nežinojo? Pasakyta lyg ir teisingai, bet tikrosios priežastys dėl tokios profsąjungų padėties, švelniai tariant, nutylėtos.

Plačiau skaitykite http://www.15min.lt/naujiena/ziniosgyvai/nuomones/dainius-paukste-krokodilo-asaros-del-profsajungu-18-460895

Mokesčių lengvata šildymui - ydinga
Seimas kasmet nuo 2000 metų pratęsinėja laikinai tik metams įvestą PVM lengvatą šildymui.
Atstatyti socialinį teisingumą, kad mokesčius valstybėje solidariai mokėtų visi, vis neužtenka politinės valios. Ją vis palauždavo tai kokie nors artėjantys rinkimai, tai ekonominė krizė.

Plačiau skaitykite http://www.delfi.lt/news/ringas/politics/a-sysas-ne-lengvatos-o-didejancios-pajamos-gelbsti-nuo-skurdo.d?id=66073202

2014 m. rugsėjo 17 d.
ImagePrieškriziniu laikotarpiu Baltijos tigrais pramintos Lietuva, Latvija, Estija ir toliau bando vytis Vakarų valstybes ne tik bendru vidaus produktu, bet ir atlyginimais. DELFI domisi, kiek per paskutinius dvidešimt metų augo lietuvių, latvių ir estų atlyginimai.

 2014 m. rugsėjo 16 d.

ImageBendrijos pinigus, kuriuos gaus iki 2020-ųjų, Lietuva stengsis naudoti taip, kad gautų kuo didesnę naudą: socialinės atskirties ir nedarbo mažinimui, struktūrinėms reformoms – sritims, kurios turės didžiausią poveikį ekonomikos augimui ir žmonių gerovei. Tai Lietuvos pareigūnai pažadėjo per susitikimą su Lietuvoje viešinčia Europos Audito rūmų delegacija.
Skaityti daugiau...

2014 m. rugsėjo 15 d.
ImageNuo nepriklausomybės atkūrimo Lietuvos ekonomika jau dukart savo kailiu patyrė recesijos išbandymą. Po paskutiniosios recesijos šalies ekonomika tapo stipresnė ir atsparesnė galimiems sukrėtimams ir šiuo metu ji vėl išgyvena pakilimą. Tačiau „Swedbank“ ekonomistų fiksuojami išankstiniai indikatoriai signalizuoja, kad netrukus ši teigiama tendencija gali pasikeisti – šalies ekonomika gali įžengti į lėtesnio augimo ar net nuosmukio etapą.

Kalendorius

Gruodis 2019
Pi An Tr Ke Pe Še Sek
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
Apklausa
Ar pritartumėte idėjai dirbančius pensininkus atleisti nuo „Sodros“ įmokų?
Ar pritartumėte idėjai dirbančius pensininkus atleisti nuo „Sodros“ įmokų?
Pasirinkite atsakymą norėdami balsuoti!

Posakiai

Kas laikosi taisyklės darbą tikrinti mintimi, o mintį darbu tas negali klysti, o jeigu ir suklysta, tai greitai randa teisingą kelią. – J. V. Gėtė 


AKTUALU 

2019 METŲ DARBO IR POILSIO KALENDORIUS 

ĮSAKYMAS "DĖL METINIŲ VIDUTINIO MĖNESIO

DARBO DIENŲ IR  VIDUTINIO MĖNESIO DARBO VALANDŲ SKAIČIŲ

2019 METAIS PATVIRTINIMO"